Vzdálené sledování stavu ethernetových přepínačů přímo ve SCADA/HMI systémech může výrobcům strojů a techniky z oblasti průmyslové automatizace dávat lepší přehled o systému a umožňovat včasnou reakci a minimalizaci výpadků. Nejčastější obavou při nasazení přepínačů s managementem je provozní složitost související s nastavením a následnou správou. Přepínač Moxa SDS-3008 z nové řady Smart je navržen tak, aby tyto obavy eliminoval.

Díky zjednodušené konfiguraci protokolů, variabilnímu návrhu, přehlednému uživatelskému rozhraní a úzkému vertikálnímu designu krytu, je Smart přepínač SDS-3008 dokonalým řešením pro automatizační rozvaděče v jakékoli aplikaci inteligentní výroby.

Nejčastější výzvy při instalaci ethernetových přepínačů

  • Vysoká cena

    Nákladné switche s managementem jsou cenově nevýhodné pro aplikace vyžadující pouze základní funkce monitorování a řízení. switche s managementem jsou často vybaveny nadbytečnými v praxi nevyužitými funkcemi.

  • Omezený prostor

    V automatizaci výroby se používají různé typy rozvaděčů. Jejich společnou vlastností je omezený prostor pro instalovaná zařízení.

  • Složitá konfigurace

    Uživatelské rozhraní používané u přepínačů s managementem je orientované na zkušenosti IT pracovníků. Naproti tomu switche řady Smart mají uživatelské rozhraní navrženo tak, aby automatizační technik rychle zvládl nastavení potřebných funkcí a díky přehlednému zobrazení stavů mohl snadno vyřešit případný problém.

3 Podpora průmyslových protokolů. Nastavení přepínačů jedním kliknutím pro správu přes SCADA/HMI software.

2 Variabilní instalace zahrnující různé varianty uchycení na DIN lištu nebo montáž do RACK rozvaděčů.

1 Konfigurační rozhraní navržené pro extrémně snadné nastavení a zprovoznění vašeho switche s volbou šesti jazykových mutací.

Lahvovací linka

“Možnost kontroly stavu lahvovací linky a komunikační sítě v systému SCADA pomáhá zajistit její hladký provoz.” – Plant Manager

Výtah

“Pokud je výtah v poruše, je jeho opětovné uvedení do provozu urgentní záležitost. Proto switche řady Smart poskytují pracovníkům údržby jednoduché a spolehlivé pokyny pro odstranění závad a co nejrychlejší opětovné uvedení systému do normálu.”– Elevator Builder