Trend na trhu

Pro většinu dnešních řešení je nejvyšší prioritou poskytnout více služeb a zároveň snížit spotřebu energie. Kvůli této potřebě se nyní hojně využívají systémy SCADA a softwary na řízení spotřeby energie. U novějších trendů, jako jsou Průmyslový internet věcí (IIoT), Industry 4.0, inteligentní sítě atd., je kladen velký důraz na energetickou efektivitu, a to kvůli výhodám, které uživatelům poskytuje. Zařízení jako jsou měřiče, UPS, ATS a ochranná relé jsou nezbytná k dosažení uspokojivé energetické efektivity. Většina těchto zařízení podporuje protokol Modbus, což většinou v praxi de facto znamená ModbusRTU, kvůli své jednoduchosti a nákladové výhodnosti. Ovšem jelikož se v dnešní době využívá ethernetová instrastruktura, musí se použít také protokol ModbusTCP. Z tohoto důvodu mnoho uživatelů volí Modbus převodníky, zajišťující převod mezi protokoly ModbusTCP a ModbusRTU.

 
Série MGate MB 3000

1, 2, a 4-portové převodníky mezi sériovými protokoly Modbus RTU a ASCII a ethernetovým protokolem ModbusTCP

Nastavení převodu mezí sériovým Modbus protokolem a ModbusTCP ve 3 snadných krocích
Až 256 současných TCP master připojení
10x vyšší odezva pomocí active polling technologie (MB3660)
Diagnostika protokolů pro rychlé řešení problémů   
Zjednodušte svou hardwarovou koncepci     Vytvořte si flexibilnější SCADA konfiguraci     Ušetřete čas potřebný pro instalaci a ladění
Převodníky MGate umožňují kaskádování, mají tedy menší nároky na počet ethernetových portů na síťových přepínačích. Šetří tím i náklady na kabeláž a čas a energii potřebnou k instalaci sítě. Funkce Serial redirector navíc umožňuje Modbus RTU a Modbus TCP masterům běžet současně a zároveň komunikovat se sérovými slave zařízeními. Převodníky MGate je možné nastavit tak, aby podle potřeby běžely v různých režimech: transparentní režim pro běžné užívaní, režim agenta pro omezení ethernetové zátěže a inteligentní režim pro snížení latence. Správná volba režimu je důležitá při modernizaci původní sítě, pro úplně nové sítě a v malých či velkých Modbus sítích. Převodníky MGate od Moxy je možné nastavit pomocí uživatelsky přívětivé konfigurační aplikace nebo webové konzoly, která vás během několika minut provede celým instalačním procesem. Součástí aplikace jsou i nástroje pro pohodlné ladění systému a řešení problémů.
Studie: jakou síťovou strukturu zvolit pro maximální využití vašich Modbus zařízení

Celý průmysl přechází neoddiskutovatelně na ethernet. Ale ještě předtím, než na něj síťoví technici mohou po malých krůčcích přejít u všech zařízení, musí překonat několik překážek. Tou nejnaléhavější je jistota, že nedojde k přerušení komunikace mezi sériovými zařízeními a SCADA systémy. Není tajemnstvím, že na trhu existuje mnoho řešení, otázkou ovšem je, které bude nejlépe vyhovovat požadavkům vaší sítě.

V této studii se podíváme na čtyři výzvy, které vyvstávají, když se připojují zařízení podporující Modbus ke SCADA systémům. Také vám ukážeme správná řešení pro různé scénáře.


Mohlo by vás také zajímat


Řada EDS-405A/408A
základní 5 a 8-portové manažovatelné ethernetové přepínače

Podpora protokolu Modbus/TCP pro snadnou integraci do SCADA systémů - management zaříení a monitoring
Podpora funkcí Turbo Ring a Turbo Chain (čas na zotavení < 20 ms při 250 přepínačích) pro rychlou síťovou redundanci ke zvýšení spolehlivosti sítě
Individuální konfigurace přepínačů přes WebGUI a konfigurační paměťový modul ABC-01. Centrální správa a údržba sítě během jejího životního cyklu pomocí softwarového balíčku pro správu sítě Moxa MXstudio.