0 Položek
Počet Název Cena
Položek
Celkem bez DPH


DPH 21 %
Celkem včetně DPH

Vestavné průmyslové počítače

Minimalizace elektroniky se stále častěji prosazuje i u průmyslových počítačů, proto jsou vestavné počítače stále žádanější a rozšířenější. Velká skupina těchto počítačů je konstruována pro pasivní chlazení bez jakýchkoli točivých částí pro zvýšení bezúdržbového spolehlivého chodu při zachování vysoké odolnosti proti rázům a otřesům, teplotě nebo prachu a nečistotám. Minimální a kompaktní velikost umožňuje tyto vestavná PC aplikovat do strojů a parkovacích automatů či podobných malých zařízení. Vestavné počítače najdou uplatnění všude, kde je kladen důraz na spolehlivost a provoz bez údržby. O chlazení systému s možností využívat vyšší výpočetní výkon se postará speciálně designovaný povrch, který svým provedením využívá větší plochy pro vyzařování tepla a tím lepší chlazení počítače.
V případě požadavků na vyšší výkon nebo rozšiřitelnost o zákaznické karty je nutno využít aktivně chlazené vestavné počítače. Výběr vhodného modelu je i v tomto případě velmi široký podle požadavků na rozměry, výkon, druh napájení (230 VAC, případně 110 VAC, nebo v průmyslu často využívaný rozvod 12 VDC nebo 24 VDC, což lze využít i rozšířeným napájecím rozsahem 9 až 36 VDC). Dalším důležitým parametrem je rozšiřitelnost, kde je možno využít pro počítač šasí s pasivní sběrnicí s až 10 sloty pro osazení procesorové karty a rozšiřujících karet poloviční nebo plné délky v provedení ISA, PCI nebo PCIe.
Základní rozdělení podle provedení je Full size, Half size, MiniITX, epic, barbone embedded, ATX a microATX a Miditowery.
Vestavné počítače rozlišujeme podle využití na Kompaktní vestavné počítače malých rozměrů, Výkonné počítače, Počítače s možností rozšíření o PCI a PCIe karty a Počítače s rozšířenou teplotní odolností.